summaryrefslogtreecommitdiff
path: root/demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page
diff options
context:
space:
mode:
Diffstat (limited to 'demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page')
-rw-r--r--demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page6
1 files changed, 3 insertions, 3 deletions
diff --git a/demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page b/demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page
index 3b1cff2b..94974de4 100644
--- a/demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page
+++ b/demos/quickstart/protected/pages/Fundamentals/pl/Controls.page
@@ -19,12 +19,12 @@ gdzie właściwość <tt>Controls</tt> wskazuje na kolekcję kontrolek bedących
<h2 id="803">Identyfikacja kontrolki</h2>
<p id="120131" class="block-content">
-Każda kontrolka ma właściwość <tt>ID</tt>, która jednoznacznie identyfikuje ją samą spośród jej rodzeństwa. W dodatku każda kontrolka posiada właściwość <tt>UniqueID</tt> oraz <tt>ClientID</tt>, która może zostać użyta do identyfikacji "globalnej" kontrolki w drzewku gdzie znajduje się ta kontrolka. Właściwości <tt>UniqueID</tt> oraz <tt>ClientID</tt> są bardzo podobne. Pierwsza jest używana przez framework do określenia położenia odpowiedniej (!#corresponding) kontrolki w drzewku, druga jest głównie używana po stronie klienta jako ID w tagach HTML. Ogólnie rzecz ujmując nie powinno się polegać na zewnętrznym (!#explicit) formacie <tt>UniqueID</tt> lub <tt>ClientID</tt>.
+Każda kontrolka ma właściwość <tt>ID</tt>, która jednoznacznie identyfikuje ją samą spośród jej rodzeństwa. W dodatku każda kontrolka posiada właściwość <tt>UniqueID</tt> oraz <tt>ClientID</tt>, która może zostać użyta do identyfikacji "globalnej" kontrolki w drzewku gdzie znajduje się ta kontrolka. Właściwości <tt>UniqueID</tt> oraz <tt>ClientID</tt> są bardzo podobne. Pierwsza jest używana przez framework do określenia położenia odpowiedniej kontrolki w drzewku, druga jest głównie używana po stronie klienta jako ID w tagach HTML. Ogólnie rzecz ujmując nie powinno się polegać na tak sprecyzowanym formacie <tt>UniqueID</tt> lub <tt>ClientID</tt>.
</p>
<h2 id="804">Kontenery nazw (ang. naming containers)</h2>
<p id="120132" class="block-content">
-Każda kontrolka posiada kontener nazw, który jest kontrolką tworzącą unikalną przestrzeń nazw dla rozróżnienie pomiędzy kontrolkami o tych samych <tt>ID</tt>. Na przykład kontrolka <tt>TRepeater</tt> tworzy wiele (!#?items), które posiadają kontrolki-dzieci o tych samych <tt>ID</tt>. Aby rozróżnić te kontrolki-dzieci, każdy (!#?item) służy jako kontener nazw serves. Dzięki temu, kontrolka-dziecko może zostać jednoznacznie zidentyfikowana używając <tt>ID</tt> swojego kontenera nazw razem z swoim własnym <tt>ID</tt>. Powinieneś teraz zrozumieć, że właściwości <tt>UniqueID</tt> i <tt>ClientID</tt> bazują (wynikają?) na kontenerze nazw.
+Każda kontrolka posiada kontener nazw, który jest kontrolką tworzącą unikalną przestrzeń nazw dla rozróżnienie pomiędzy kontrolkami o tych samych <tt>ID</tt>. Na przykład kontrolka <tt>TRepeater</tt> tworzy wiele pozycji, które posiadają kontrolki-dzieci o tych samych <tt>ID</tt>. Aby rozróżnić te kontrolki-dzieci, każda pozycja służy jako kontener nazw. Dzięki temu, kontrolka-dziecko może zostać jednoznacznie zidentyfikowana używając <tt>ID</tt> swojego kontenera nazw razem z swoim własnym <tt>ID</tt>. Powinieneś teraz zrozumieć, że właściwości <tt>UniqueID</tt> i <tt>ClientID</tt> bazują (wynikają?) na kontenerze nazw.
</p>
<p id="120133" class="block-content">
Kontrolka może służyć jako kontener naz jeśli implementuje interfejs <tt>INamingContainer</tt>.
@@ -35,7 +35,7 @@ Kontrolka może służyć jako kontener naz jeśli implementuje interfejs <tt>IN
HTTP jest protokołem bezstanowym, co oznacza, że nie dostarcza on funkjonalności wspierającej kontynuowanie interakcji pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Każde żądanie (ang. request) jest rozpatrywane jako pojedyńcze i niezależne w stosunku do innego żądania. Jednakże, aplikacja webowa często potrzebuje wiedzieć co użytkownik zrobił w poprzednich żądaniach. Dlatego wprowadzono sesje by pomóc zapamiętać te informacje o stanie.
</p>
<p id="120135" class="block-content">
-PRADO zapożycza koncept stanu widoku oraz stanu kontrolki z ASP.NET Microsoftu by dostarczać dodatkowego mechanizmu ??? programowania (!#? stateful programming mechanism). Wartość zachowana w stanie widoku lub stanie kontrolki może być dostepna w następnym żądaniu jeśli nowe żądanie pochodzi od (!#?form submissions) (nazywanej postback'iem) do tej samej strony przez tego samego użytkownika. Różnica pomiędzy stanem widoku a stanem kontrolki wynika z tego iż pierwsza może zostać wyłączona a druga nie.
+PRADO zapożycza koncept stanu widoku oraz stanu kontrolki z ASP.NET Microsoftu by dostarczać dodatkowego stanowego mechanizmu programowania (ang. stateful programming mechanism). Wartość zachowana w stanie widoku lub stanie kontrolki może być dostępna w następnym żądaniu jeśli nowe żądanie pochodzi od wysłania formularza (ang. form submissions) (nazywanej postback'iem) do tej samej strony przez tego samego użytkownika. Różnica pomiędzy stanem widoku a stanem kontrolki wynika z tego iż pierwsza może zostać wyłączona a druga nie.
</p>
<p id="120136" class="block-content">
Stan widoku i stan kontrolki są zaimplementowane w <tt>TControl</tt>. Są one zazwyczaj używane do zdefiniowania różnych właściwościu kontrolki. By zapisać i przywrócić wartości ze stanu widoku lub stanu kontrolki, należy użyć następujących sposobów: